Українська
  • Ваш кошик порожній!

При необхідності швидко і якісно зробити принти на тканині малим тиражом часто застосовують термопереніс. Особливістю такого методу є використання проміжного носія, що містить необхідний малюнок. Спочатку зображення роздруковують на спеціальному термотрансферному папері, причому від її властивостей залежить вибір принтера. Так, професійні пристрої заправляють спеціальними вологостійкими фарбами високої щільності, та аплікація тримається довше. Ну а для створення принта в побутових умовах досить мати просту термоетикетку і звичайний струміневий принтер. Безумовно, якість малюнка при цьому постраждає.

Термотрансферний папір являє собою жорстку підкладку з нанесеною на неї плівкою. Зображення піддається функції дзеркального відображення і роздруковується на поверхні плівки. Потім за допомогою спеціального преса, розігрітого до 140-200 ° С проводиться термоперенос на тканину. Через 5-10 хвилин принт готовий. Звичайно, є свої складності, оскільки розігріте зображення під тиском може вийти розпливчастим. Тому аплікації, що наносяться в домашніх умовах праскою, значно поступаються в чіткості і передачі кольору професійним.

На завершення виробничого процесу підкладку відокремлюють від малюнка. Зазвичай це роблять після того, як виріб повністю охолоне, що збільшує щільність та насиченість зображення. Але іноді, наприклад, при термопереносі на екоторбу або футболку, відділення проводиться відразу ж після підняття преса, щоб річ залишалася такою ж м'якою. Хоча в цьому випадку частина фарби залишається на підкладці.

Принти, зроблені методом термопереноса, в основному підходять для різних видів одягу. Причому результатом не обов'язково можуть бути звичайні малюнки. Так, використання спеціальної плівки дозволяє переносити на тканину глянцеві зображення, що володіють флуоресцентними або світловідбиваючими властивостями. Це так званий флекс-друк, що одержав широке поширення при виробництві уніформи та спецодягу. Такі принти досить довговічні і стійкі до багаторазового прання.