Українська
  • Ваш кошик порожній!

Якщо Вам треба створити унікальний принт, обмежившись малим накладом, одним з найоптимальніших методів стане прямий друк. Його суть полягає в тому, що картинка переноситься на тканину безпосередньо без використання проміжних допоміжних засобів. Іншими словами, світшот або футболку поміщають до спеціального принтеру, після чого кладуть під прес, та приблизно через 20 хвилин після запуску процесу зображення готове. Є декілька підвидів прямого друку, але масово застосовується тільки цифровий. Він дозволяє передати малюнок або фотографію найточніше. На відміну від шелкотрафарету такий принт матиме багату колірну гамму, а шви на текстильному виробі не створюють проблем. Сучасне устаткування вже дозволяє з максимальною чіткістю промальовувати тонкі лінії і дрібні деталі. До того ж ділянка одягу, на яку нанесено зображення, на дотик буде невідмітний від інших, та не стане перешкодою для проходження повітря.

До недоліків даного методу можна віднести погане фарбування синтетичного матеріалу. В ідеалі тканина повинна бути бавовняною з допустимим вмістом домішок до 10%. В іншому випадку фарба облізе вже після декількох прань. Хоча тут варто зазначити, що навіть при дотриманні всіх технологічних норм речам потрібно особливий догляд. Прати такий одяг бажано вручну, а перед прасуванням необхідно вивертати її навиворіт. До того ж зображення найкраще лягає на білий матеріал, тому принти на темних тканинах будуть ще менш довговічними. Щоб вирішити цю проблему, місце нанесення малюнка попередньо фарбують в білий колір.

Що ж до ціни, то в перерахунку на один екземпляр вона невисока, але, на жаль, при збільшенні тиражу не знижується. Тому такий метод більше підходить для створення ексклюзивних речей, а детальне промальовування та плавні кольорові переходи зроблять їх особливо помітними. Оскільки прямий друк на одязі є новою технологією, він рідко застосовується в масовому виробництві.